28 Mart 2012 Çarşamba

"Bugünün Sanatı ve Yaşama Yansımaları" KONFERANSMUGSF Müzik Bölümü Şişli Yerleşkesi. Kocamansur sok. No: 91 . Şişli."Bugünün Sanatı ve Yaşama Yansımaları"

18 Nisan 2011


                                                                                                           "Herkes Sanatçıdır." Joseph Beuys

Sanatçının hamilerinden kurtulmak için oluşturduğu tüm yöntemler, sanatın yeniden yeni algı ve metodlarla üretilmesini sağladı. 1990'lardan sonra ise sanatın özellikle aktivist sanatçılar ile yaşama müdahale etmesini ve yeni dialogları arzulamasını ön gören bu yaklaşımları, seyircisini irite ederek onların farkındalıklarını sorgulamasına neden olmuştur.
Bu doğrultuda İnsel İnal; özellikle kamusal alanlarda yaşama karışan sanat projeleri üzerinden bir konferans gerçekleştirecektir.
Akademisyen ve sanatçı İnsel İnal başta Kocaeli Üniversitesi olmak üzre halen üç üniversitede ders vermekte, bağımsız sanat ve sanatçı meselelerini çeşitli açılardan özellikle müze ve "sanatçı inisiyatif" bağlamları ile birlikte incelemekte, sanat eğitiminde güncelleşme yollarını içinde çalıştığı "Bağımsız Sanat Eğitimleri Platformu' ile araştırmakta ve aramaktadır.

ETKİNLİK HERKESE AÇIKTIR.


MÜGSF Müzik Bölümü Şişli Yerleşkesi
Kocamansur sok. No: 91 . Şişli.

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder